ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14624179
*
nr 1462 4179
Spegel
nutida, 171x71 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2022
kl 19:40:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 19:33:21
1
500 kr
24/4 22:08:09
1
800 kr
25/4 19:34:25
2
800 kr
25/4 19:34:25
1
800 kr (Budbetjänt)
25/4 19:35:03
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1462 4179
Spegel
nutida, 171x71 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/4 19:33:21 | 1 | 500 kr |
24/4 22:08:09 | 1 | 800 kr |
25/4 19:34:25 | 2 | 800 kr |
25/4 19:34:25 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
25/4 19:35:03 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53